Teātra studiju ar sākotnējo nosaukumu "Nabaga Joriks" 1990. gadā Rēzeknē dibināja viens no pirmajiem Latvijas neatkarīgā teātra kolektīviem, kura priekšgalā bija režisors Igors Mihailovs. 2002. gadā, iezīmējot ceļu uz jauniem, labklājīgākiem apvāršņiem, teātris nomainīja nosaukumu no "Nabaga Joriks" uz vienkārši "Joriks".

Nosaukums "Joriks" teātrim dots par godu tēlam no Šekspīra lugas "Hamlets". Esot kapsētā, Hamlets paceļ kādu galvaskausu un saka – "Ak, vai, nabaga Joriks!" – atklājot, ka šī galva kādreiz piederējusi karaļa galma ākstam.

Mihailovs šo teātri vadīja 26 gadus, līdz 2016. gadā viņu amatā nomainīja "Jorika" bērnu un jauniešu studijas audzēknis, Maskavas Dailes teātra skolas absolvents Iļja Bočarņikovs, kurš pacēla teātri jau profesionālā līmenī. Pēc viņa iniciatīvas "Jorikā" tika izveidota jauna, profesionāla latviešu teātra trupa, bet iestudēt izrādes uz Rēzekni brauca tādi viesrežisori kā Toms Treinis, Mārtiņš Eihe, Inga Tropa, Georgijs Surkovs, Paula Pļavniece un citi. Šajā sezonā arī "Jorika" izrāde pirmoreiz tika izvirzīta "Spēlmaņu nakts" balvai. Tā bija Ingas Tropas režisētā "Drebošā telts", kas tika nominēta kategorijā "Gada izrāde bērniem un pusaudžiem."

2020. gada sezonas laikā teātrī "Joriks" tika nospēlētas 111 izrādes. Šajā laikā teātra vadību pārņēma režisors Mārtiņš Eihe, kura veidotā brīvdabas izrāde "Mans kaimiņš ebrejs" saņēma arī "Jorika" pirmo "Spēlmaņu nakts" balvu – vienu no 12 skatuves naglām.